tu jesteś:   Strona główna

Brązowy medal Rafała Nędzy

Dnia 23 listopada 2013 roku w Ząbkowicach Śląskich odbył się XXX Puchar Polski Seniorów i X Puchar Polski Juniorów i Młodzików Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział blisko 270 zawodników z 60 klubów z całej Polski. Organizatorem był Ząbkowicki Klub Karate Kyokushin. Zwieńczeniem imprez było zakończenie sportowej kariery sensei Agnieszki Sypień.

W Pucharze Polski nie zabrakło też reprezentantów Zakopiańskiego Klubu Karate Kyokushin. Mariola Król oraz Magdalena Nędza uplasowały się w pierwszych dziesiątkach kategorii kobiecych. Tadeusz Urbaniak w drodze do 1/8 finałów jednogłośną decyzją sędziów pokonał reprezentanta TKKK Pawła Karcza, a Robert Walczak uległ przez wskazanie późniejszemu zwycięzcy turnieju Pawłowi Czerniakowskiemu z Warszawy. W kategorii do 75kg Rafał Nędza (ZKKK) po serii efektownych walk zdobył Brązowy Medal i 3 miejsce. "...Jestem bardzo zadowolony z wyników i postawy naszych reprezentantów. Wszyscy sumiennie trenowali w przygotowaniach do startu w tak prestiżowej imprezie. Największą niespodzianką dla wszystkich było zwycięztwo Tadeusza Urbaniaka nad utytuowanym zawodnikiem Pawełem Karczem. Słowa uznania należą się Rafałowi Nędzy, który na wszystkich zawodach błyszczy wysoką formą, czego ukoronowaniem było zdobycie brązowego medalu na tym Pucharze Polski" mówi trener Sensei Włodzimierz Weselski 4 Dan.